Ben Kimim ? ( Who am I )Filmi rastlantı eseri sitelerde gezerken denk geldim. Hatta ilk yorumu okuduğumda çok ilgimi çekmemişti. Fakat bir gece can sıkıntısı ve seyredecek film bulamayınca hadi bu filmi bir seyredeyim dedim.

Film konusunu okuduğumda bir hacker kendince tanınır olmak isteği ile yaptığı girişimler ve süreci anlatan bir film olduğunu anlatılıyordu. Çok dikkatimi çekmemişti bu yüzden ama can sıkıntısı ile birlikte filmi seyretmeye başladım. Film ilk başta tahmin ettiğim gibi sıkıcı ilerledi taki benjamin yakalanıp hikyaesini anlatmaya başlayana kadar filim bu aşamadan sonra heyecanlanıyor ve güzelleşiyor.Ben Kimim Açıklaması.

Genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin, sadece Almanya’da değil dünya çapında tanınan biri olmak istemektedir. Yer altı bir hacker grubu, Benjamin’i aralarına katılmaya çağırınca, Benjamin bu tehlikeli teklifi kabul eder ancak bu tehlikeli oyunlarda başına geleceklerden habersizdir.

Yönetmenliğini İsveç'li yönetmen Baran bo Odar’ın üstlendiği filmin senaryosunda da yönetmen bo Odar ile birlikte Jantje Friese’ın imzası var. Siber suç geriliminin başrolünde Tom Schilling yer alırken, Schilling'e Elyas M'Barek, Wotan Wilke Möhring, Hannah Herzsprung ve Trine Dyrholm isimleri eşlik ediyor.