Opencart 2.1.0.1 İçin KDV ayarlanmasıOpencart Destek Whatsapp Grubumuza Tıkla Katıl


Bir çok kullanıcının sorun yaşadığı şey opencart ın kdv oranını doğru hesaplamadığından yakınırlar. Fakat bu opencartın değil bizim hatamızdır. Sisteme doğru verileri vermediğimiz için oda hesaplama yapamaz. şimdi nasıl doğru verileri opencart 2.1.0.1 tanımlayacağımıza geçelim.

1 ) ilk olarak KDV uygulanacak bölgeyi ayarlamamız gerekli Yerelleştirme >> Coğrafi Bölgeler 
burayı resimde gördüğünüz gibi ayarlayınız.

Opencart 2.1.0.1 İçin KDV ayarlanması - atasoyhk


2) KDV oranlarını oluşturularım türkiyede iki tip vergi oranı mevcut %18 ve %8.  Yerelleştirme >> Coğrafi Bölgeler >> Vergiler >> Vergi Oranları 


Opencart 2.1.0.1 İçin KDV ayarlanması - atasoyhk Opencart 2.1.0.1 İçin KDV ayarlanması - atasoyhk

3) KDV oranlarını sitemizde kullanılacak şekilde tanımlayalımkı sistem nerelerde bu vergileri uygulayacağını anlasın  Yerelleştirme >> Coğrafi Bölgeler >> Vergiler >> Vergi Sınıfları 
 Opencart 2.1.0.1 İçin KDV ayarlanması - atasoyhk
4) En son olarak mağza ayarlarında KDV Göster dediğimizde artık sorunsuz KDV Ayarlarını sistem tanıyacak ve çalıştıracaktır.


Bu yazımızda ne yaptık Opencart 2.1.0.1 sistemimize KDV bölgesini tanımladık, Opencart 2.1.0.1 için KDV oranlarını ve sınıflarını ayarladık. Opencart 2.1.0.1 nerelerde KDV uygulayacağını belirledik. En son Opencart 2.1.0.1 ayarlarda KDV gösteri seçip işlemleri sonlandırdık. 

İşlemle ilgili takıldığınız yer ve sorularınız olursa yorumlar kısmında sorunuzu sorun ben yardımcı olmaya çalışayım.

Opencart için Önemli Başlıklar;