GM Discovery Ekim Güncellemesi
eneral Mobile markasının ilk telefonu olanDiscovery için yeni bir güncelleme geldi. Bu güncellemede Android Kitkat sürümünü kullananlar ve telefonun 16 Gb’ lık sürümüne sahip olanlar faydalanabilecek.
Bu sabah bende telefonumu güncelledim. Şuan birçok arkadaş kararsız durumda. Bu yüzden deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Discovery Ekim Güncellemesi Nasıl, Yüklemeli miyim?

ni güncelleme ile telefonun performansında gözle görülür bir artış olduğunu söyleyebilirim. Menüye ve home ekranına dönerken zaman zaman yaşanan kasma sorunu ortadan kalkmış gibi. AyrıcaLauncher durdu hatasınında çözülmüş olduğu söyleniyor. Bende güncellemeden bu yana Launcher hatası almadım. Sistemi güncellemek için Sistem Güncellemeuygulamasına girebilirsiniz.

Gelişmiş WiFi Ayarları

gelişmiş wifi ayarları
Discovery Kitkat güncellemesi ile gelişmiş wifi ayarlarını açamıyorduk.  (Bazı arkadaşlar wifi manager gibi uygulamalarla sorunu çözüyordu.) Yeni sürümde artık gelişmiş wifi ayarlarıda açılabiliyor. Sorunsuz bir şekilde wifiya bağlanabilirsiniz.

Yeni GM Uygulamaları

Yeni sürümde üç tane General Mobile uygulaması geliyor.
gm asistan
İlk uygulama GM Asistan. Uygulama arayüz ve işlevi bakımından Clean Master’ ı andırıyor. Uygulama ile gereksiz uygulamaları temizleme, telefon hızlandırma, işlemci soğutma vb. işlemleri yapabiliyorsunuz. Sıkça sorulan sorular kısmında ise özellikle garanti ile ilgili birçok soru ve cevap var. Hata bildirimi ekranında ise kolayca geri bildirimde bulunabiliyorsunuz.
İkinci uygulama Kilitleyici. Bildiğimiz App Locker eklenisi. Ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan uygulamalarını kilitleyebilirsiniz.
Üçüncü uygulama ise GM Sinema. Hesap oluşturarak 6 ay boyunca ücretsiz olarak film izleyebilirsiniz.
Yeni sürümü test eden arkadaşlar görüşlerini yorum atabilir.