Blogger Seo Ayarı 2015Blogger ile blog oluşturmak ve bunu yayına almak çok basit ve hızlıdır 5 dakikada hızlıca işlemlerini bitirip siteyi yayına acarsiniz. Bu heycan ile blogunuza yazılarınızı girmeye başlar sonra ziyaretçiler gelsin oluşum diye beklersiniz. İşte bu bekleme öncesi blogunuzun "SEO (ARAMA MOTORLARI OPTİMASYONU'nu " yapmanız gerekmektedir.
SEO Nedir ? 


SEO siteniz yada blog sayfanizin arama motorları tarafından daha anlaşılır olmasını ve yazdığınız yazıların indexlenerek listelerde ust sıraya çıkmasını sağlar.

Blogger'da SEO Nasıl Yapılır ?

1) Blogunuzu arama motorlarına görünür yapın.
       
      Aslında bu yapmanız gereken ilk iştir aksi taktirde blogger adresiniz arama motorları tarafından farkedilmez ve listelenmez.

Blogger Hesabınıza Giriş Yapın.
- Ayarlar > Temel > Gizlilik kısmını aşağıdaki gibi uyarlayıp
Artık sitemiz arama motorları tarafından görünebilir.
2) Başlık ve Açıklama

Aynı menüde bulunan başlık ve Açıklama kısımlarını dolduralım arama motorları bu kısımlardan blog sayfanizin hakkında bilgi alır ve başlığı açıklaması olmayan yada kural dışı olan blog ve siteleri listelenmez.3) Özel robot başlık etiketleri

Bu kısım çok önemlidir yanlış ayar yapılırsa siteye arama motorları gelmez lütfen ayarları resimdeki gibi yaparken dikkatli olun.işaretleme ile ne yapmış olduk?

Anasayfamızın daima indexlenmesini,yayınlarımızın ve arşivlerimizin daima google'da olmasını istedik. noodp kodu ise DMOZ gibi açık kaynak kodlu sitelere kendi sitemizi eklediysek, oradaki açıklamaların ana sayfada görüntülenmesini istemediğimiz anlamına gelmektedir.

4) Özel robots.txt sayfası

Bu dosya kısaca ana sayfada indexlenmek istediğimizi gösterir.
Ayarlar >> Arama Tercihleri >> Özel robot.txt Alt kısımdaki kodu aynen yapıştırın. Blogisminiz yazan yeri düzenleyin.
User-agent: Mediapartners-Google
Disallow:
User-agent: *
Disallow: /search
Allow: /
Sitemap: http://www.blogisminiz.com/feeds/posts/default?orderby=updated5) SEO Uyumlu tema 
Blog için seçeceginiz temalar SEO puanı yüksek olan temalar içerisinden seçim.